DLACZEGO PARLAMENTARZYŚCI PIS POLUBILI GEODEZJĘ?

W dzisiejszym wpisie przetoczę słowa autora kwietniowego artykułu: „Bezmiar niekompetencji„, ponieważ ta kwestia jest ważna w Naszej branży oraz ma wpływ na sprawy w życiu codziennym, a GEODEZJA, tak trudna dziedzina, nazywana często „solą ziemi” dla potrzeb kraju, jest ściśle powiązana z rozwojem gospodarczym i zmianami politycznymi.

Do biur poselskich zgłasza się wiele osób, których granice nieruchomości na gruncie nie odpowiadają granicom ujawnionym w ewidencji gruntów. Powstają problemy przy dopłatach bezpośrednich, pozwoleniach na budowę czy zwykłym użytkowaniu nieruchomości. Często bywa tak, że granica nieruchomości w ewidencji gruntów przebiega przez budynek wybudowany jeszcze przed założeniem ewidencji gruntów”.

Przedstawiona powyżej sytuacja w środowisku geodezyjnym jest dobrze znana… tak 10 kwietnia 2018 r. w artykule na popularnej stronie internetowej z branży geodezyjnej pod tytułem „Bezmiar niekompetencji” opisuje autor prace Parlamentarnego Zespołu d.s. prawa geodezyjnego i rozgraniczeń nieruchomości, który powstał 12 lipca 2017 r. W skład Zespołu weszło 10 Parlamentarzystów, w tym 9 posłów i 1 senator – „ (…) wszyscy z Prawa i Sprawiedliwości:
1. Wojciechowski Grzegorz – przewodniczący, magister inżynier rolnik,
2. Dziuk Barbara – wiceprzewodnicząca, magister marketingu i zarządzania,
3. Ambrozik Rafał – senator, magister prawa,
4. Buda Waldemar – magister prawa,
5. Gosiewski Jerzy – magister inżynier leśnik,
6. Krupka Anna – magister socjologii,
7. Masłowska Gabriela – doktor nauk ekonomicznych,
8. Puda Grzegorz – magister inżynier zootechnik,
9. Strzałkowski Stefan – magister wychowania fizycznego,
10. Szynkowski vel Sęk Szymon – magister prawa.

Zespół ma przygotować propozycje udoskonalenia istniejących przepisów z zakresu geodezji. Przewodniczącym tego gremium jest poseł PiS Grzegorz Wojciechowski, z wykształcenia rolnik. Po przestudiowaniu listy członków trudno powstrzymać się od pytania, dlaczego w zespole nie pracują posłowie z merytorycznym przygotowaniem, czyli geodeci? Gdzie podziali się wszyscy nasi parlamentarzyści? I to zarówno ci z obecnej opozycji, jak i ci z PiS, którzy w poprzedniej kadencji Sejmu – będąc w opozycji – głośno deklarowali konieczność zmian w naszym zawodzie. Ale po krótkiej kwerendzie sprawa się wyjaśnia. Okazuje się, że przykładowo Michał Wojtkiewicz (PiS, doktor inżynier geodeta) jest wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. motocyklistów i quadowców, Artur Dunin (PO, geodeta) wiceprzewodniczy Parlamentarnemu Zespołowi Przyjaciół Zwierząt, a Anna Paluch (PiS, geodeta) jest członkiem Parlamentarnego Zespołu Lotnictwa …”.

To, że prawo jest złe to każdy wie lecz czy właściwym jest to aby osoby z brakiem merytorycznego przygotowania zajmowały się tego typu sprawami? Na to pytanie odpowiedzcie sobie Państwo sami. Odsyłam do całej treści artykułu w poniższym linku.

 

Źródło – cała treść artykułu: https://geoforum.pl/news/25235/bezmiar-niekompetencji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *